لیست اخبار صفحه :0
چگونه سفر بدور از استرس داشته باشیم؟

چگونه سفر بدور از استرس داشته باشیم؟

سفر کردن در کنار لذت سفر استرسهای خود را به همراه دارد که در صورت اداره کردن این استرسها می توان لذت سفر را سرشار کرده و از استرس آن کاست یکی از راههای کاستن از استرس سفر تهیه چک لیست وسایل سفر می باشد.

کویر ورزنه ، سفر به بهشت شنی ایران

کویر ورزنه ، سفر به بهشت شنی ایران

در این مطلب می خواهیم شما را با خود به کویری ببریم که فاصله چندانی از تهران ندارد و با طی مسافت سه چهار ساعته می توانید به آن برسید، درباره کویر ورزنه ( Varzaneh Desert ) حرف می‌زنیم، زیباترین کویر مرکزی ایران که در دل خود بزرگترین سایت تفریحی کویری را دارد. با ما همراه باشید تا قدم به قدم شما را با این کویر و تفریحاتی که می توانید در آن داشته باشید آشنا کنیم.

آتشی در ایران که ۱۵۰۰ سال است خاموش نشده است !

آتشی در ایران که ۱۵۰۰ سال است خاموش نشده است !

این آتش در شهر پر آوازه ی یزد در یک آتکشده ی تاریخی قرار دارد. هنگام سفر به این شهر نباید آن را فراموش کنید. آتش که نماد پاکی است در این آتشکده که از اهمیت بالایی هم برخوردار است قرار گرفته و به همین دلیل این مکان، با نام آتشکده ی وَرهُرام شناخته می شود. این آتشکده از اوایل دهه ۴۰ برای بازدید عموم باز بوده و در سال ۱۳۷۸ در لیست فهرست آثار ملی ایران قرار گرفته است.

نقطه‌ی مرکز ایران کجاست؟

نقطه‌ی مرکز ایران کجاست؟

از لحاظ مختصات جغرافیایی، نقطه‌ی وسط ایران دقیقاً در شهر یزد، و در میدانی به‌نام مارکار قرار دارد. سال‌های پیش در این میدان یک برج ساعت ۴ متری ساخته شده که همچنان زمان را به اهالی این شهر نشان می‌دهد. در سال ۱۳۱۳، قرار بود ساعتی در یادبود شاعر بزرگ ایرانی، فردوسی، در یکی از میدان های شهر یزد ساخته شود. ولی بعد از شروع احداث بنای این برج ساعت، در سال ۱۳۱۵، برنامه عوض شد و قرار بر این شد که این ساعت در میدان دیگری ساخته شود که اکنون میدان مارکار نام دارد.

تاثیر سفر بر روی جسم انسان

تاثیر سفر بر روی جسم انسان

وقتی به شهر ها و مکان هایی که دوست دارید می روید و از جاده ها و مسیر لذت می برید، در این صورت بدنتان استراحت می کند و به آرامش می رسد. تفریح و گشت و گذار جسمتان را خسته می کند و روحتان را شاداب. بنابراین خواب با کیفتی را تجربه می کنید. علاوه بر این، قرار گرفتن در معرض هوای آزاد و نور آفتاب باعث افزایش ترشح ملاتونین (هورمون خواب) می شود و خواب راحتی را برایتان فراهم می کند.

قدیمی ترین شهرهای ایران کدامند؟

قدیمی ترین شهرهای ایران کدامند؟

شهر سوخته (قدمت: بیش از ۵ هزار سال) شهر سوخته در ۱۲۰ کیلومتری جنوب زابل و در استان سیستان و بلوچستان واقع شده است. این شهر که در سال ۱۳۹۳ به ثبت میراث جهانی یونسکو درآمده، زمانی سکونتگاه مردمی بوده که در معرق کاری، زرگری، حصیربافی، نساجی و کوزه گری مهارت بسیاری داشته اند. شواهد به دست آمده نشان می دهند که نخستین جراحی مغز و همینطور ساخت اولین چشم مصنوعی در این مکان اتفاق افتاده است

چند نکته در مورد پیشگیری از کرونا در سفر

چند نکته در مورد پیشگیری از کرونا در سفر

در مورد کرونا اخبار و شایعات بسیاری شنیده می‌شود که گاهی تشخیص حقیقت را برایمان دشوار می‌کند. در اینجا به حقایقی درباره این ویروس اشاره کرده و راه‌های کاهش احتمال ابتلا به آن را با هم مرور کنیم

ترفندهای جالب برای بستن چمدان

ترفندهای جالب برای بستن چمدان

برای بسیاری ما حمل وسایل شخصی در سفر، امری ضروری تلقی می‌شود تا جایی که سفر کردن با یک کوله پشتی کوچک و بدون چمدان برایمان درست همانند یک کابوس است. با این وجود بدیهی است که برای یک سفر چند روزه نمی‌توانیم کل وسایل خانه را در چمدان هایمان جای دهیم و با خود جابجا کنیم. علاوه بر این سفر با هواپیما، قطار یا اتوبوس قوانین خاص خود را دارد و ما با خرید یک بلیط تنها مجاز به حمل میزان مشخص و محدودی از بار هستیم. از این رو بهتر است تنها یک چمدان برای سفر خود ببندیم که هم در حمل و جابجایی آن دچار مشکل نشویم وهم قوانین حمل بار را نقض نکرده باشیم. اما چطور می‌توان از فضای محدود و کوچک یک چمدان برای قرار دادن کلیه ملزومات سفر استفاده کرد؟

اماکن دیدنی اهواز ؛ سفر به سرزمین پل‌های ایران
سفر به سرزمین پل‌های ایران

اماکن دیدنی اهواز ؛ سفر به سرزمین پل‌های ایران

اهواز یکی از شهرهای جنوبی ایران در خاک خوزستان است که تاریخ پرآوازه‌ای را در بطن خود جای داده است. این سرزمین نفت‌خیز به پل‌های دیدنی خود مشهور است؛ این سازه‌های عظیم از جذاب‌ترین جاهای دیدنی اهواز محسوب می‌شوند که در بستر رود کارون زیبایی خود را به رخ همگان می‌کشند. اصالت این شهر باستانی، به دوران پادشاهان عیلامی باز می‌گردد و از آن زمان به‌عنوان منطقه‌ای برای گذران زندگی مردم انتخاب شده است.

چطور از استرس سفرهای هوایی جلوگیری کنیم؟

چطور از استرس سفرهای هوایی جلوگیری کنیم؟

سفر کردن تجربه‌ای لذت بخش و در عین حال استرس‌زاست. امروزه با افزایش اقدامات امنیتی فرودگاه‌ها و دیگر عوامل، بر استرس مسافران افزوده شده است. چه سفری کاری دارید، برای گذران تعطیلات و خوش گذرانی به مسافرت می روید یا برای دیدن خانواده‌تان عازم سفر هستید، با به‌کارگیری راهکارهای ساده می‌توانید از استرس خود بکاهید و مسافرت آرامی را تجربه کنید.