چرا به ارمنستان سفر کنیم؟

احتمالاً‌ می‌دانید که سفر به ارمنستان برای ایرانی‌ها نیازی به ویزا ندارد. همین موضوع و نزدیکی این کشور به ایران، باعث شده که ایرانی‌های زیادی به آنجا بروند. ایروان، پایتخت دیدنی و سرزنده‌ی ارمنستان است. این شهر با آب و هوایی کوهستانی، دارای تابستان‌های گرم و زمستان‌های خیلی سرد است. پس بنابراین، بهتر است از اردیبهشت تا پایان تابستان به اینجا سفر کنید

چرا به ارمنستان سفر کنیم؟

                                 

احتمالاً‌ می‌دانید که سفر به ارمنستان برای ایرانی‌ها نیازی به ویزا ندارد. همین موضوع و نزدیکی این کشور به ایران، باعث شده که  ایرانی‌های زیادی به آنجا بروند.

ایروان، پایتخت دیدنی و سرزنده‌ی ارمنستان است. این شهر با آب و هوایی کوهستانی، دارای تابستان‌های گرم و زمستان‌های خیلی سرد است. پس بنابراین، بهتر است از اردیبهشت تا پایان تابستان به اینجا سفر کنید.

ارمنی‌ها از نظر ذائقه و طعم غذاهایشان خیلی به ایرانی‌ها شبیه هستند. مرکز شهر ایروان بهترین جا برای شکم‌گردی و تست غذاهای اینجا است. از نظر خیلی از بازدیدکنندگان، اگر کافه‌ها و رستوران‌ها را از ایروان بگیرند، شهر نسبتاً خالی می‌شود. قیمت مناسب و منوهای متنوع باعث شده ارمنستان یکی از مقاصد اصلی خوش‌خوراک‌ها باشد.


ایروان به معماری، بناهای زیبا و مجسمه‌ها و کلیساهای قدیمی‌اش معروف است. برای مثال، خانه اپرا، ماتناداران، موزه مارتیروس ساریان، موزه خاورمیانه، کلیسای سورپ سارجیس، مادر ارمنستان، موزه و یادبود کشتار ارامنه و کلیسای جامع سنت گریگور روشنگر و کلیسای گغارد بخشی از آن‌ها هستند.

ارمنستان تاریخ مشترک زیادی هم با ایران داشته. ایروان صدها سال قبل بارها در نبرد ایران و عثمانی، به تاراج رفت و دوباره به ایران بازگشت، تا این که در سال ۱۸۲۸ به دنبال جنگ ایران و روس و بر اساس عهدنامه ترکمن‌چای، از تسلط ایران رسماً خارج شد.

مدیر سیستم
نویسنده :

مدیر سیستم

appsettingFree