تاثیر سفر بر روی جسم انسان

وقتی به شهر ها و مکان هایی که دوست دارید می روید و از جاده ها و مسیر لذت می برید، در این صورت بدنتان استراحت می کند و به آرامش می رسد. تفریح و گشت و گذار جسمتان را خسته می کند و روحتان را شاداب. بنابراین خواب با کیفتی را تجربه می کنید. علاوه بر این، قرار گرفتن در معرض هوای آزاد و نور آفتاب باعث افزایش ترشح ملاتونین (هورمون خواب) می شود و خواب راحتی را برایتان فراهم می کند.

 

تاثیر سفر بر روی جسم انسان

 

1-بهبود کیفیت خواب

 وقتی به شهر ها و مکان هایی که دوست دارید می روید و از جاده ها و مسیر لذت می برید، در این صورت بدنتان استراحت می کند و به آرامش می رسد. تفریح و گشت  و گذار جسمتان را خسته می کند و روحتان را شاداب. بنابراین خواب با کیفتی را تجربه می کنید. علاوه بر این، قرار گرفتن در معرض هوای آزاد و نور آفتاب باعث افزایش ترشح ملاتونین (هورمون خواب) می شود و خواب راحتی را برایتان فراهم می کند.

 

2-تامین ویتامینD

بهتر است بدانید که طبق آمارهای بدست آمده حدود ۸۰ درصد ایرانی ها دچار کمبود ویتامین D هستند. حتما می دانید که این ویتامین با جذب اشعه های نور خورشید توسط پوست ساخته می شود. ویتامین D نقش مهمی در سلامتی بدن دارد و باعث حفظ سلامت استخوان ها، بهبود عملکرد عضلات بدن، کاهش خطر بروز بیماری های قلبی عروقی، فشار خون بالا، بیماری ام اس، چاقی مفرط و دیابت می شود. بنابراین متوجه می شوید که با یک ویتامین مهم از نظر تاثیرگذاری مواجه هستید.

زمانی که در سفر هستید، بیشتر در هوای آزاد قرار می گیرید و این مسئله باعث افزایش تماس نور خورشید با پوست شده و میزان ویتامین D بدن افزایش پیدا می کند.

                                                                                  

3-سبک شدن روح

سفر باعث افزایش احساس آرامش و رفاه می شود. زمانی که بدن در هوای آزاد و در معرض نور خورشید قرار می گیرد، آندورفین بیشتری ترشح می کند. این هورمون باعث ایجاد حس آرامش و لذت می شود. شما در سفر می توانید با افسردگی فصلی و مشکلات ریز و درشت زندگی عادی خود خداحافظی کرده و روح تان را سبک کنید.

 

4-کاهش استرس و اضطراب

ترشح آندروفین همچنین باعث مقابله با استرس و اضطراب می شود. حتما می دانید که استرس باعث فعال شدن رادیکال های آزاد شده و زمینه را برای بروز بیماری ها و پیری زودهنگام پوست آماده می سازد. هورمون آندروفین مانند یک ماده ی مخدر طبیعی عمل می کند و برای بدن و تسکین دردها مفید است.

 

اگر در ناحیه کمر، شانه ها و دیگر مناطق بدن احساس درد می کنید، زمان آن رسیده که سفری داشته باشید. البته منظورمان دردهای روزمره و ساده ای است که برای همه پیش می آید. اگر از بیماری خاصی رنج می برید، حتما قبل از هر گونه سفری با پزشک خود مشورت کنید.

 

 5- افزایش تحرک بدنی

هر روز که می گذرد، محققان بیشتر به فواید ورزش و تحرک بدنی پی می برند. سفر کردن یکی از روش های دل انگیز برای افزایش تحرک بدنی است. دید و بازدید از اماکن دیدنی هر شهر، پیاده روی، دوچرخه سواری، رفتن به کنار دریا، شنا و غیره جزو کارهای رایج در هر سفری است. تمام این کارها باعث افزایش تحرک بدنی شما شده و برای سلامتی تان مفید است.

 

6- افزایش اکسیژن بدن

سفر کردن برای افزایش اکسیژن بدن بسیار موثر است. وقت گذراندن در بیرون از منزل و قرار گرفتن در معرض هوای پاک و سالم باعث می شود که اکسیژن بیشتری به مغز برسد. این کار همچنین باعث سبک شدن روح شده و احساس نشاط بیشتری ایجاد می کند

 

 

برای سفر با اتوبوس  شما میتوانید سرویس های تهران به تمام نقاط ایران  را در سایت رویال سفر ایرانیان مشاهده نموده و برای خرید بلیط اقدام فرمایید.

 

مدیر سیستم
نویسنده :

مدیر سیستم

appsettingFree

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *
vertical banner